fbpx

Meditace Majáku Zdraví

Maják Zdraví I.

Maják 1  – základní cvičení
zaměřené na stabilitu a klid mysli
Doporučujeme začít tímto cvičením, které pomáhá vytvářet nové kvality mysli a celého našeho psychofyzického systému. Nejprve začínáme vytvořením pohodlného sezení na židli nebo v meditační pozici. Pokračujeme zpomalováním, uvolňováním 
a usazováním v těle. Dál pak budujeme klid a stabilitu a prožití těchto kvalit v těle, emocích a mysli. Potom přecházíme ke střední linii jakožto zdroji orientace a pokračujeme vybudováním 
role pozorovatele. Znovu vnímáme a prožíváme tyto kvality na úrovni těla a mysli. Končíme návratem pozornosti k pociťovaným vjemům těla, především dechu a rozšířením pozornosti na vnější svět. Okamžitým přínosem tohoto cvičení je silné zklidnění, uvolnění tělesných napětí, orientace a uzemnění.
Dlouhodobým přínosem při pravidelné praxi je navíc ještě možnost odstupu od příliš prudkých emocí, stabilita, zakořeněnost a celkové uvolnění.
Přehrát video

Maják Zdraví II.

Maják 2 – navazující cvičení
zaměřené na stabilitu, klid a pocit spokojenosti.
Toto cvičení je podobné meditaci Maják 1, ale je navíc rozšířené o vytvoření nabídky vnitřních zdrojů, které mají přímý a okamžitý dopad na fyziologii a celkový pocit spokojenosti (posouvají autonomní nervový systém do zóny „můžu“). Okamžitým přínosem tohoto cvičení je kromě výše uvedených benefitů emoční rovnováha a pocit  spokojenosti. Dlouhodobým přínosem při pravidelné praxi je navíc větší sebe-vědomí, sebedůvěra a pocit štěstí.
Přehrát video
Chtěli bychom vás požádat o zpětnou vazbu. Tyto praxe předáváme svým klientům již osm let a máme vyzkoušeno, že jim meditace Maják přinášejí velký prospěch. Zajímá nás, co praktikování této meditace přináší právě vám a s jakými případnými výzvami jste se potkali. Svoje zkušenosti, zážitky a dotazy posílejte formou emailu na adresu: msrdce@seznam.cz. Děkujeme!
 

Pokud chcete mít přístup k dalším meditacím a informacím zdarma, pošlete prosím email na msrdce@seznam.cz. Obratem získáte heslo do členské sekce Majáku Zdraví a tím přístup k videonávodům, pozvánkám a meditacím.
Pozvánka na workshop Alchymie Srdce

Vzpomínka na na zimní Zdrojový víkend - leden 2019

Close Menu